Menu Zamknij

Media

W 2017 roku rozpoczęło się ogólnopolskie badanie mające na celu oszacowanie rozpowszechnienia problemów psychicznych wśród mieszkańców Polski.

Projekt o nazwie „Kompleksowe badanie stanu zdrowia psychicznego społeczeństwa i jego uwarunkowań – EZOP II” koordynowany jest przez Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Badanie objęło grupę dobranych losowo 15 000 mieszkańców kraju. Przetłumaczono i zaadoptowano do polskich uwarunkowań kulturowych najnowszą wersję –  rekomendowanego przez Światową Organizację Zdrowia – międzynarodowego kwestionariusza CIDI (Composite International Diagnostic Interview) dla osób w wieku 18+, kwestionariusz MINI Kid (Mini International Neuropsychiatric Interview ver. 7.0.2) dla osób w wieku 7-17 lat oraz kwestionariusz ASQ: SE-2 (Ages & Stages Questionnaires®: Social-Emotional, Second Edition dla rodziców dzieci w wieku 0-6 lat.

Celem badania jest oszacowanie rozpowszechnienia zaburzeń psychicznych w społeczeństwie z uwzględnieniem jego zróżnicowania, ocena stosunku do zaburzeń psychicznych a także zebranie opinii na temat doświadczeń z lecznictwem psychiatrycznym.

Powrót do strony głównej >>>