Menu Zamknij

MINI Kid (7-17 lat)

MINI Kid v. 7.0.2, czyli Mini International Neuropsychiatric Interview for Children and Adolescents to kliniczny kwestionariusz diagnostyczny zaadaptowany do badań populacyjnych zaburzeń zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat.

Kwestionariusz został opracowany w 1990 roku przez dwa zespoły lekarzy; ze Stanów Zjednoczonych pod kierownictwem prof. Davida Sheehan’a (University of South Florida College of Medicine, Tampa) i z Francji pod kierownictwem prof. Yves Lecrubier (Hospital de la Salpetiere, Paryż). Od tego czasu był kilkukrotnie aktualizowany. Obecna wersja kwestionariusza 7.0.2 została przygotowana tak, aby spełniać kryteria diagnostyczne Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego DSM V. W związku z tym narzędzie pozwala generować kody diagnostyczne zgodne z klasyfikacją DSM V.

Moduły kwestionariusza
Kwestionariusz MINI Kid

MINI Kid składa się z ponad 20 modułów odpowiadających właściwej kategorii diagnostycznej zaburzenia psychicznego. Każdy z modułów zawiera w sobie część przesiewową i część diagnostyczną.

Podobnie jak CIDI, MINI Kid jest w pełni ustrukturyzowanym narzędziem, który został zaprojektowany w taki sposób, aby mogli go stosować specjalnie przeszkoleni ankieterzy. Ankieterzy nie muszą mieć wykształcenia medycznego. Jednak warunkiem przystąpienia do realizacji wywiadów jest uczestnictwo w szkoleniu i pozytywny wynik egzaminu certyfikacyjnego.

Badania z wykorzystaniem kwestionariusza MINI Kid zostały zrealizowane w grupie dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 17 roku życia. Respondenci zostali podzieleni na dwie podgrupy wiekowe: 7 – 11 lat oraz 12-17 lat. Dzieci z młodszej grupy wiekowej odpowiadały na pytania z wybranych modułów. Ponadto brały udział w badaniu w obecności rodzica lub opiekuna. Dzieci i młodzież od 12 roku życia brały udział w pełnym wywiadzie i do ich udziału wystarczyła zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Średni czas wywiadu wynosi około 33 minuty.

 

Dowiedz się więcej –>
Kwestionariusz MINI Kid

Pozostałe narzędzia badawcze
WHO WMH-CIDI (dorośli)
ASQ:SE-2 (0-6 lat)

Powrót do strony głównej >>>